Aktualności

 

 


W niedzielę 26 marca przedstawiciele Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego spotkali się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, aby podsumować poprzedni rok i omówić plany na 2023 r.

Tylko w 2022 roku zrealizowaliśmy 46 warsztatów i szkoleń o łącznym wymiarze 562 godzin, w których uczestniczyło ponad 660 osób.

We współpracy z Partnerami, szczególnie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, przeprowadziliśmy dwa dwudniowe wydarzenia kulturalne "Ulica Żydowska", a także "Bojkowskie płaje".

Wydaliśmy dwie publikacje książkowe, ponad 40 filmowych. A to wszystko w ramach 7 projektów, dzięki współpracy z grupą 40 specjalistów.

Ponadto zainicjowaliśmy działalność Grupy PARASOL, za której działania wraz z naszymi Partnerami, otrzymaliśmy nagrodę Prezydenta RP Dla Dobra Wspólnego w kategorii Dzieło–przedsięwzięcie, projekt.

Współpracujący z nami wolontariusze w okresie wiosennym przepracowali ponad 20 tys. osobogodzin, świadcząc pomoc na przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych. Przejechali w tym czasie ponad 28 tys. km.

A to nie jest pełna lista podjętych działań w 2022 r.

Nie możemy zdradzić jeszcze, co zaplanowaliśmy dla Was w tym roku. Możemy obiecać jedno, będzie się działo. Trzymajcie kciuki, a my zakasujemy rękawy do pracy.

 

 

Back to top